Nové možnosti vyhľadávacích masiek

Ut 25.október 2011

Nové možnosti vyhľadávacích masiek

Upravili sme pre Vás možnosti nastavenia vyhľadávacích masiek, tak aby ste si mohli zostaviť vyhľadávacie kritériá podľa Vašich požiadaviek a mohli tiež prispôsobiť jednotlivé vyhľadávacie masky rôznym produktom.

Nové vyhľadávacie kritériá

Pridali sme nové vyhľadávacie kritériá, ktoré si môžete vo Vašich maskách aktivovať.:

  • Destinácia a lokalita - Združuje zobrazenie destinácie a lokality do jedného vyhľadávacieho kritéria a umožňuje tak zobraziť strom destinácií v konkrétnej krajine vrátane lokalít. Je možné využiť, napríklad pre vyhľadávanie lyžiarskych zájazdov - dokáže zobraziť destináciu (napr. Tyrolsko) a pod ňou ihneď stromovú štruktúru podradenej lokality (napr. Kitzbühl).

    Aktivácia: administrácia Vášho CeSYSu » Ponuky a rezervácie » Vyhľadávacia maska » Zmeniť (pri požadovanej maske) » Destinácia a lokalita

  • Destinácia a názov hotela - Vyhľadáva fulltextovo v názvoch krajín, destináciach alebo ubytovacích kapacitách. Ako pomocníka pre rýchlejšiu orientáciu sme pridali našepkávač.  Viac informácií už teraz nájdete na Fóre v administrácii Vášho CeSYSu, viď  Fórum » Novinky » Nové vyhľadávacie pole. 

    Aktivácia: administrácia Vášho CeSYSu -> Ponuky a rezervácie -> Vyhľadávacia maska -> Zmeniť (pri požadovanej maske) -> Názov destinácie a hotela.
     Rozdelenie vyhľadávacej masky na základné a rozšírené vyhľadávanie

Ďalšou novinkou je možnosť rozdelenia vyhľadávacej masky na základné a rozšírené vyhľadávanie. Môžete si tak vyhľadávaciu masku zjednodušiť a zostaviť presne podľa Vašich požadaviek.

  • Základné vyhľadávacie kritériá sú zobrazené vo vyhľadávacej maske
  • Rozšírené vyhľadávacie kritériá sú skryté a klient si ich môže dodatočne zobraziť

Aktivácia: administrácia Vášho CeSYSu -> Ponuky a rezervácie -> Vyhľadávacia maska -> Zmeniť (pri požadovanej maske) → Základné / Rozšírené vyhľadávanie (nastaviť podľa Vášho želania).


Umiestnenie vyhľadávacej masky do sideboxu

Všetci užívatelia CeSYSu majú po novom možnosť umiestniť si vyhľadávaciu masku do sideboxu. Je tak možné kombinovať viacej vyhľadávacích masiek na titulnej stránke webových stránok (napr. Hlavná vyhľadávacia maska + vyhľadávacia maska na konkrétny produkt v sideboxe).

Aktivácia: adminstrácia Vášho CeSYSu -> redakčný systém -> správa obsahu a umiestnenie vybranej vyhľadávacej masky do vybraného stĺpca (pravý alebo ľavý stĺpec).

Prioritné zobrazovanie štátov v maske

Novinka vo vyhľadávacích maskách, ktorá umožňuje prioritizovať krajiny v ponuke krajín vo vyhľadávacích maskách (v položke "Krajina" - rozrulovávacie menu).
Napríklad pri exotických zájazdoch môžete uprednostniť pri vyhľadávacom kritériu "Krajina" vami vybrané nejžiadanejšie exotické krajiny.

Aktivácia: Administrácia Vášho CeSYSu -> Ponuky a rezervácie -> Štáty -> vyhľadať požadovaný štát -> zmeniť -> Najžiadanejšie (Zobrazí sa vo vyhľadávacej maske medzi najžiadanejšími položkami).

Možnosť viacnásobného filtrovania v CeSYS Vyhľadávači

Možnosť filtrovania položiek pri viacnásobných výberoch v maske CeSYS Vyhľadávača v admine.
 

Diskutujte priamo v CeSYSe!

Pro všetkých užívateľov CeSYSu sme pripravili možnosť zdieľať informácie a skúsenosti z každodennej praxe provízneho predaja zájazdov.

Diskutujte so svojimi kolegami o aktuálnych problémoch v cestovnom ruchu, píšte o svojich skúsenostiach s jednotlivými CK a o tom čo by ste privítali  v CeSYSe.

Prinášame jedinečnú možnosť on-line diskusie naprieč províznym predajom v celej SR. Diskusné fórum nájdete v administrácii Vášho CeSYSu v hlavnom menu pod záložkou "Fórum".


Tím CeSYS.