Nové antispamové opatrenie v newsletteri

Ut 24.jún 2014

SPAM je v e-mailovom marketingu často diskutované slovo, preto sme pridali niekoľko noviniek minimalizujúcich možnosť, že Vaše newslettery budú označené ako nevyžiadaná pošta. Medzi tieto novinky patrí potvrdzovanie kontaktov v newsletteri, označenie newslettera ako hromadná pošta alebo priame odhlásenie z newslettera.

Nová antispamová opatření v newsletteru

Ako to funguje?

Doteraz sa klienti mohli registrovať do Vášho newslettera jednoduchým zadaním a odkliknutím ich emailovej adresy (do sideboxu Zasielanie noviniek) a email sa automaticky pridal do zoznamov klientov, ktorým ste mohli odosielať newslettery. Tento postup bohužiaľ neriešil overenie emailu jeho skutočným vlastníkom - čiže bolo možné zadať emaily  ľudí, ktorí sa vôbec do newslettera registrovať nechceli alebo vložiť neexistujúce emaily.

Teraz si môžete (ale nemusíte - iba to vrelo odporúčame) zapnúť vylepšenú verziu newslettera. V nej je nutné, aby po registrácii emailovej adresy do newslettera majiteľ emailovej adresy potvrdil, že má skutočne záujem o zasielanie Vašich newsletterov - tzn. keď klient na Vašom webe zaregistruje svoju e-mailovú adresu do newslettera, obratom mu príde na zadanú adresu e-mail s potvrdzovacím linkom, na ktorý keď klikne, potvrdí tak zaradenie jeho emailu do Vášho newslettera. Pokiaľ link nepotvrdí, jeho emailová adresa nebude do Vášho newslettera vložená.

V prípade, že budete chcieť potvrdiť kontakt za klienta sami, stačí použiť tlačítko "Potvrdiť kontakt" v editácii kontaktu (Predaj -> Newsletter -> Kontakty -> Zmeniť).

Ako si overovanie môžete zapnúť?

Overovanie si musíte najskôr zapnúť v administrácii cez Nastavenie -> Základné nastavenie -> Overovať kontakty v newsletteri [id: 146]. Overovanie sa vzťahuje len na kontakty zadané pomocou sideboxu na verejnom webe, všetky zostávajúce kontakty, ktoré máte zadané v administrácii, budú automaticky overené a nebude sa na nich odosielať e-mail. Na neoverené kontakty sa newslettery nebudú odosielať.

Povolení ověřování adres v Nastavení

Ďalšie novinky

  • E-mail s potvrdením registrácie do odberu newsletterov
  • Odkaz na priame odhlásenie z odberu (nie je nutné pre odhlásenie vyplňovať svoju e-mailovú adresu)
  • Označenie newsletterov ako hromadné správy (kvôli zníženiu rizika označených ako SPAM)

Potrebujete poradiť?

Stačí zavolať na 0948 121 199. Pokiaľ máte radšej e-mailovú komunikáciu potom sme k dispozícii na info@cestovnysystem.sk.