Nové tlačové zostavy a letáky sú tu!

Ut 21.február 2017

Pripravili sme pre všetky cestovky úplne nové tlačové zostavy, ktoré nenájdete nikde inde než v CeSYSe. Lúčime sa so starými exportmi zájazdov do PDF a DOCX a prinášame vlastný systém na tvorbu letákov do výkladov a informačných listov k ponúkaným zájazdom.

Nový systém umožňuje, na rozdiel od predchádzajúceho, možnosť online editácie ako grafickej podoby, tak aj všetkých textových informácií do tlačových zostáv. Naviac sme pre vás pripravili, podľa jednotlivých verzií CESYS, profesionálne šablóny všetkých nových tlačových zostáv- letákov do výkladu, informačných listov v dvoch rôznych grafických podobách. A pre tých, ktorí budú chcieť úplne originálny leták alebo informačný list, sme pripravení vytvoriť tieto tlačové zostavy na mieru (cena závisí od obtiažnosti realizácie na základe poslaných podkladov).

Čo sa mení?

 


 Tlačové  zostavy, ktoré bolo možné vytvárať z interného CeSYS vyhľadávača:

 • pomocou tlačidla "PDF/DOCX" na karte konkrétneho vyhľadaného zájazdu (termínu)- pre jednotlivé ponuky
 • pomocou tlačidla "Exportovať (PDF/DOCX)" zo schránky zájazdov- pre hromadné ponuky

sa rušia a budú nahradené novým systémom pre tvorbu tlačových zostáv- nové tlačidlo "Exportovať (tlač. zostavy)", nájdete ho na rovnakom mieste ako zrušené tlačidlá.

 

Čo je nové?

 


Nový systém na tvorenie tlačových zostáv prináša:

 • možnosť tvorby letákov a informačných listov ako z ponúk slovenských CK, tak aj z ponúk nemeckých a rakúskych CK z interného CeSYS vyhľadávača
 • úplne nové šablóny letákov do výkladu (licencia Standard- 1 šablóna, licencia Profi 3 šablóny)
 • úplne nové šablóny informačných listov v grafickej podobe stĺpcovej a riadkovej top ponuky (licencia Standard- 1 šablóna, licencia Profi 3 šablóny)
 • úplne nové šablóny informačných listov s kompletným popisom zájazdu s cenníkom i bez cenníku (licencia Standard- 1 šablóna s cenníkom, licencia Profi- šablona s/bez cenníku
 • jednoduchý (neformátovaný) export do XLS (MS Excel)

 

Na tlačové zostavy ďalej môžete automaticky vkladať nasledujúce informácie, bez toho, aby ste ich vždy museli nahrávať znovu pre každú tlačovú zostavu:

 • zobraziť usporiadateľa: zobrazí informáciu (riadok v dolnej časti tlačovej zostavy) o usporiadateľovi zájazdu / zájazdov
 • vložiť kontakt: vloží textové informácie, ktoré si môžete vyplniť v Administrácia- Nastavenie- Základné nastavenie- 116 Text v hlavičke PDF letákov a 115 Text v pätičke PDF letákov. Upozornenie: Nevkladajte, prosím, príliš dlhé texty, môžete nimi negatívne ovplyvniť výslednú podobu letákov, napr. tak, že leták alebo informačný lisť nepôjde vytlačiť na jeden list A4.
 • vložiť QR kód: vloží QR s odkazom na ponuku na vašom webe

 

Hlavnou zmenou je následne možnosť online editácie exportovaných ponúk v jednoduchom editore pred ich konečným exportom do PDF.

 • exportované ponuky si môžete v šablóne online upraviť po grafickej stránke: napr. zmeniť podobu výpisu jednotlivých prvkov (nadpis, dátum, cena atď.) alebo zmeniť či pridať ďalšie fotografie z galérie
 • exportované ponuky si môžete v šablóne online upraviť po textovej stránke: napr. zmeniť cenu ponuky, doplniť ďalší pre vás dôležité informácie atď.

Veríme, že nový nástroj pre tvorbu letákov do výkladu a tlačových zostáv prispeje k vylepšeniu vašich marketingových aktivít a ich úspešnosti.

Tím CeSYS