CeSYS dokáže SSL, zabezpečte si Váš web!

Št 9.marec 2017

Zabezpečte Váš web protokolom SSL, ktorý sa využíva pre bezpečnú komunikáciu s webovými servermi pomocou HTTPS. Po vytvorení SSL spojenia je komunikácia medzi Vašom webom a klientom šifrovaná.

 

V rámci systému CeSYS Vám môžeme ponúknuť zabezpečenie Vášho webu protokolom SSL, ktorý sa využíva pre bezpečnú komunikáciu s webovými serverami pomocou HTTPS -  zabezpečená verzia protokolu HTTP, na ktorej teraz beží Váš web. Po vytvorení SSL spojenia je komunikácia medzi Vašim webom a klientom šifrovaná, a teda zabezpečená. Prakticky sa zmení URL Vášho webu, napr. adresa http://www.moje-ca.cz se zmení na https://www.moje-ca.cz.

Štandardne a zdarma ponúkame našim klientom zabezpečenie prostredníctvom certifikátu Let's Encrypt. Pri tomto certifikáte sme schopní zrealizovať jeho implementáciu na Vašom webe i jeho údržbu. Nemusíte sa teda o nič starať, stačí nám iba dať vedieť (například sem), že máte záujem o zabezpečenie Vášho webu pomocou tohto certifikátu.

Pokiaľ by Vám z nejakého dôvodu certifikát Let's Encrypt nevyhovoval, môžeme zabezpečiť Váš web aj prostredníctvom certifikátu vydaného inou certifikačnou autoritou alebo prípadne aj iným typom certifikátu. Viacmenej je potrebné počítať s platbou za vystavenie certifikátu certifikačnej autorite (alebo inému subjektu v prípade sprostredkovaného predaja) dľa vybraného typu (SSL, EV atď.), overení (DV - overenie domény, OV - overenie spoločnosti atď.) a autority (Thawte, Symantec atď.). Zároveň je nutné počítať s platbou Darkmay s.r.o. za implementáciu do Vášho webu, ktorá je vypočítaná dľa časovej náročnosti implementácie.

Zoberte prosím na vedomie, že po spustení SSL na Vašom webe presmerujeme celú prevádzku z HTTP práve na HTTPS, čo samozrejme môže mať vplyv na indexáciu Vášho webu v internetových vyhľadávačoch (google, zoznam). Vzhľadom k tomu, že napr. Google protokol HTTPS čím ďalej viac preferuje, je možné očakávať rovnaké alebo lepšie výsledky (ale garantovať to nevieme).

Tím CeSYS